OFFISELT: Rudi Garcia skriver under en 2 års kontrakt med AS Roma

AS Roma har i dag klokken 18 sendt ut en pressemelding der de bekrefter at Rudi Garcia vil skrive under en 2 års avtale med klubben i løpet av de nærmeste dagene og han er dermed klubbens nye hovedtrener, Garcia får trolig en årslønn på ca 1,5 millioner euro + bonuser. 

 

FBL-FRA-LIGUE1-LILLE-SAINT-ETIENNE

Franskmannen Garcia har trent den franske Ligue 1 klubben Lille OSC siden 2008 med stor suksess med 1. plass i Ligue 1 og i den franske Cupen i 2011 tok han klubbens første titler siden 2004 (UEFA intertotto). Etter denne knallsesongen ble Garcia nærmest genierklert og fulgte opp med sterke resultater i sesongen som kom da han førte klubben til en sterk 3. plass og for tredje år på rad kvalifiserte Lille seg til Champions Leauge.

Før han trente Lille har han trent andre Franske klubber som Le Mans, Dijon og St. Etienne

Nå får tiden vise om franskmannen blir en suksess på Trigoria. Roma vil ha oppsjon på ett tredje år om treneren skulle bli en suksess. Nyheten ble gjort offentlig av Roma president James Pallotta i New York klokken 1130 lokal tid / klokken 1730 Norsk-Italiensk tid.

Screen Shot 2013-06-12 at 6.15.38 PM

Vi i Roma Club Norvegia ønsker den nye Mister Garcia lykke til! In bocca al lupo!